Aktualności miejscoweOganizacje

Awans Skawy Podolsze

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek kl. B drużyna LKS Skawa Podolsze zapewniła sobie awans do klasy A z co najmniej drugiego miejsca w tabeli. Przypieczętowała ten fakt wysokim zwycięstwem 5-0 nad bezpośrednim rywalem w walce o awans – zespołem LKS Zaborzanka Zaborze, po trzech bramkach Łukasza Porębskiego oraz po golach Jurija Yatsuna i Mateusza Szczepaniaka. W spotkaniu tym zagrali jeszcze: Daniel Świergosz, Przemek Kasperczyk, Tobiasz Kuzia, Damian Banaszak, Damian Kajfasz, Mateusz Jargus, Tomek Bartula, Piotrek Czerwik oraz Patryk Banaszak i Arek Matuszyk. W meczu nie mogli zagrać: pauzujący za żółte kartki kapitan drużyny Mateusz Żmuda oraz Maciek Szczyżyca, Jan Momot i Konrad Kędzierski.

Podopieczni grającego trenera Damiana Banaszaka chcą jednak awansować z pierwszego miejsca, które zapewni im wygranie trzech ostatnich meczów, w tym z obecnym liderem awansującym także do kl. A Korona Harmęże, z którym Podolszanie rozegrają mecz u siebie w przedostatniej kolejce 4 czerwca o godz. 16:30.

Już teraz jest pewne, że kibiców czekają jesienią ciekawe mecze, w tym derbowe z LKS Zatorzanka Zator i LKS Przeciszovia. Wraz z awansem do kl. A rosną wymagania sportowe, organizacyjne i materialne dla naszego Klubu. Liczymy na wsparcie naszych kibiców i sympatyków.

Tekst, foto: LKS Skawa Podolsze

Loading

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.