Aktualności miejscoweEdukacjaGminne

Reorganizacja placówek szkolno-przedszkolnych.

Wielu z was otrzymało (lub otrzyma) listy informujące o zmianach dotykających szkołę i przedszkole w Podolszu, to jest ich przekształcenia.

Status placówek ulega zmianie, gdyż zostają włączone w ich struktury szkoła oraz przedszkole ze Smolic. Scalone ze sobą zostaną dwa obwody szkolno-przedszkolne, ze wskazaniem obwodu Podolsze jako przodującego. Ma to związek z ostatnimi decyzjami Rady Miejskiej oraz Urzędu Miasta w Zatorze.

Co może się zmienić? Obie szkoły i przedszkola będą mieć wspólnego dyrektora oraz co prawdopodobne – część nauczycieli. Dla dzieci z naszej wioski może to oznaczać, że klasy będą liczniejsze oraz któryś rocznik może zostać podzielony na dwie klasy. Jeżeli dzieci w Smolicach będzie za mało by otworzyć oddział w tamtejszej szkole, będą uczęszczać do szkoły w Podolszu. Wracając do nauczycieli – część z nich może za jakiś czas prowadzić lekcje w dwóch szkołach, to z kolei zależy od dalszych decyzji kadrowych.

Powód takich zmian to niż demograficzny oraz kwestie finansowe.

Czy zmiany są ostateczne pokażą najbliższe miesiące – rodzice ze Smolic się nie poddają i zapowiadają dalszą walkę o utrzymanie szkoły w Smolicach w dotychczasowym kształcie.

Loading

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.