Aktualności miejscoweGminneObwodnica

Otwarcie ofert

W dniu 22.07.2020 zostały otwarte przez ZDW Kraków oferty na budowę obwodnicy Podolsza. Ofertę złożyło 10 firm, 8 mieści się w budżecie zamawiającego. Najniższa oferta została przedstawiona przez firmę Strabag (realizowała takie zadania jak most im. kardynała Franciszka Macharskiego na trasie S7 w Krakowie, wiele odcinków dróg klasy S i A w Polsce – oprócz wspomnianego odcinka trasy S7, najbliżej nas chyba odcinek A4 koło Brzeska). Firma raczej solidna. Kolejne pozycje to Banimex (obw. Oświęcimia DW 933) i Berger Bau (komisariat w Trzebini, aktualna budowa mostu na Sole DW 979). Czołówka prezentuje się dosyć dobrze.

Wykonawca ma 13 miesięcy od podpisania umowy do końca realizacji projektu. Naszym zdaniem termin dosyć krótki, ale przy dobrej organizacji prac i bez żadnych niespodzianek (warunki klimatyczne, wirusy…) możliwy do realizacji.

Kiedy podpisanie umowy? Najpierw musi nastąpić wybór oferty, po którym strony mają czas na złożenie ewentualnych odwołań – to od nich w dużej mierze zależy termin rozpoczęcia jakichkolwiek prac.

https://www.zdw.krakow.pl/uzp/bjasko/2020/05/880/protokol%20z%20otwarcia%20ofert.pdf?fbclid=IwAR0slE0aLTBFmQ1QASBrDQmn5Pl9INZ01ha08FIGgMx-YtwSSbKD4EFtihI

Loading

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.