Aktualności miejscoweOganizacje

Piknik charytatywny dla Helenki – 30.09.2018

W niedzielę 30 września, na boisku LKS Palczowice w Palczowicach, odbył się piknik charytatywny, zorganizowany dla Helenki Pokrywki z Podolsza, która zmaga się chorobą.

Przygotowano masę atrakcji, takich jak: zwiedzanie wioski afrykańskiej, turniej piłkarski na boisku Orlik, pokazy Policji i OSP oraz wielki mecz pomiędzy drużynami TVP Kraków i przyjaciele kontra Dolina Karpia English School i przyjaciele.

Szczególna uwagę przyciągnęły zwłaszcza dwa ostatnie wydarzenia.

W działaniach OSP brały udział 3 jednostki z naszej gminy – OSP Zator, OSP Podolsze oraz OSP Smolice. Zgłoszenie dotyczyło wyjazdu do rozbitego samochodu, w którym znajdował się zakleszczony kierowca. Działania miały na celu jego uwolnienie i udzielenie pierwszej pomocy. Strażacy przeprowadzili akcję bardzo sprawnie – całe szczęście, gdyż po chwili pojazd stanął w płomieniach.  Ostatnim działaniem jednostek było zatem ugaszenie płonącego wraku.

Pokaz OSP odbył się w przerwie zaciętego meczu. Drużyna Doliny Karpia wygrała z TVP Kraków wynikiem 6:4.

Podczas trwania pikniku można było kupować paczki z upominkami, wziąć udział w licytacji czy po prostu wesprzeć finansowo Helenkę oraz Fundację Przywołaj Uśmiech.

Zapraszamy do galerii.

M

 

Loading

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.