Sprawozdanie z zebrania wiejskiego

Sprawozdanie z zebrania wiejskiego.

Frekwencja na zebraniu niestety była bardzo niska. Oprócz osób, które niejako na zabraniu są służbowo (Burmistrz, Sołtys, Radni) było 15 mieszkańców. Głównym tematem spotkania był podział środków z funduszu sołeckiego na 2021 rok. Do rozdziału było trochę ponad 49 tyś złotych. Rada Sołecka wraz z Panią Sołtys wskazała dwie inwestycje na które chcą pieniądze przeznaczyć i tylko te dwie inwestycje zostały poddane pod głosowanie. Obecni mieszkańcy, w większości również poparli powyższe wnioski. Pierwszą z inwestycji jest dokończenie chodnika wzdłuż ulicy Starowiejskiej na którą przeznaczono 45 tyś złotych. Pozostałą kwotę przeznaczono na budowę kolejnego progu zwalniającego wzdłuż ulicy Długiej.

Pozostałe tematy poruszane na zebraniu:

– ulica Starowiejska na odcinku „Na Gaci” – zarośla w pasie drogowym, niedokończone odwodnienia, problemy z ostrym zakrętem (na który będzie potrzebny projekt)

– Podjarki (okolice Spacerowej) z wieloletnim problemem odwodnienia terenu i poprawy dróg dojazdowych,

– Krowi Most na którego remont wydano ok 80 tyś złotych  

– chodnik i przejście dla pieszych przez przejazd kolejowy (projektuje się)

– rozliczenie podziału pieniędzy ze sprzedaży działki przez spółkę pastwiskową (200 tyś złotych)

– ulica Złotych Kłosów – problem ze śmieciami (mniej lub bardziej zielonymi), właściciele działek będą się tłumaczyć z tych odpadów, czy w ogóle są świadomi tego co się dzieje na ich terenie

– podobno za tydzień ma być podpisanie umowy pomiędzy inwestorem, a wykonawcą w sprawie budowy obwodnicy, od podpisania firma ma 13 miesięcy na realizację

– temat ewentualnego znaku „Zakaz ruchu” wzdłuż ulicy Sosnowej upadł – większość stwierdziła, że jeśli wykonawca obwodnicy ma się wyrobić z budową, to praktycznie od razu musi rozpocząć budowę wiaduktu nad torami, a to spowoduje automatycznie zamknięcie tej drogi dla wszystkich. Dla przypomnienia, docelowo ulica Sosnowa ma być ślepą ulicą (dojazd tylko do pól).

 11 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.