Aktualności miejscowe

Sprawozdanie z zebrania z dnia 25.06.2019

Dzisiaj o 18:00 w Domu Ludowym w Podolszu odbyło się kolejne spotkanie Rady Sołeckiej oraz Komitetu Protestacyjnego z przedstawicielami ZDW. Ponadto na spotkaniu byli obecni Burmistrz Miasta i Gminy Zator, Sołtys wsi Podolsze oraz Radni.

Sytuacja naszej obwodnicy staje się powoli coraz bardziej klarowna. Wedle słów przedstawiciela ZDW, pana Piotra Księżyca, inwestycja ta jest aktualnie zadaniem priorytetowym dla Zarządu Dróg. 26 maja PKP wydało zgodę na zachowanie przejazdów kolejowych.

Kolejno 27 maja dokumentacja ta została odebrana przez projektanta oraz złożona do Wojewody. 31 maja z kolei Wojewoda Małopolski przesłał tę decyzję do Ministerstwa, które dzisiaj (25.06.2019) udzieliło zgody na odstępstwa od ustawy (!).
Ta decyzja otwiera nam drogę do kolejnych działań ze strony Wojewody, który musi teraz oficjalnie wydać ostateczną zgodę na odstępstwa. Ta czynność powinna zakończyć się w miesiącu lipcu. Będzie to ostatnia rzecz, która pozwoli odwiesić zawieszone postępowanie do wydawania ZRIDu. Ten dokument ma być wydany na przełomie sierpnia i września.
Co więcej, wydanie ZRIDu zapoczątkuje wykup gruntów.
ZRID zapewni także „zielone światło” do uruchomienia inwestycji. Tu niestety musimy czekać na wyniki rozmów pomiędzy ZDW a wykonawcą…

Kolejne spotkanie w sprawie obwodnicy ma się odbyć w II połowie sierpnia.

Loading

Jeden komentarz do “Sprawozdanie z zebrania z dnia 25.06.2019

  • Wreszcie jakaś informacja. Dziękuję, szkoda że gdyby nie lokalny portal to człowiek całkiem odcięty od informacji. Proszę o trzymanie ręki na pulsie i informacje. Pozdrawiam i dziękuję.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.