Aktualności miejscoweGminneOganizacje

Zbiórka darów dla Ukrainy

Zbiórka darów dla Ukrainy, organizowana przez Regionalny Ośrodek Kultury Doliny Karpia w Zatorze oraz Gminę Zator, również w Domu Ludowym w Podolszu!

Zbiórka będzie trwać od poniedziałku, 28.02.2022 r. do piątku 04.03.2022 r. w godzinach:

– rano – od 9:00 do 11:00;

– popołudniu – od 16:00 do 18:00.


Chcesz pomóc obywatelom Ukrainy, którzy już mieszkają na terenie gminy lub wkrótce tutaj dotrą? Wpłać na specjalne konto! https://bit.ly/3K6AROJ

Numer konta:16 8136 0000 0000 1889 2000 0080 Bank Spółdzielczy w Zatorze z dopiskiem POMOC DLA UKRAINY


Drodzy Mieszkańcy Gminy Zator! Jeżeli przebywają u Was obywatele Ukrainy i potrzebują wsparcia materialnego (rzeczy pochodzące ze zbiórki) koniecznie skontaktujcie się z ROK Zator. Zbiórkę i dystrybucję darów rzeczowych prowadzi Regionalny Ośródek Kultury w Zatorze – tel. kontaktowe: 668 301 846 lub 794 747 584


Zwracamy się z prośbą o przekazanie informacji dla osób, które przybywają z Ukrainy. ?

W Polsce funkcjonują jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ?‍??, które są alarmowane do wszelkiego rodzaju zdarzeń przy użyciu syreny alarmowej ?? w ciągu dnia i w nocy. Dla Nas jest to sytuacja oczywista, natomiast dla Nich może to być przerażające i narazić ich na niepotrzebny dodatkowy stres, ponieważ mogą myśleć, że jest to sygnał wojenny, który ostrzegał ich przed niebezpieczeństwem w swoich miastach. ?????


W związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie do Gminy Zator przybywają obywatele tego państwa, szukając m.in. schronienia i pomocy. Wśród nich są osoby, które potrzebują lub będą potrzebować pomocy medycznej. Obywatelowi Ukrainy, który przybył do Gminy Zator w związku z agresją militarną Rosji na teren Ukrainy, i który zgłosi się z problemem zdrowotnym do lekarza rodzinnego Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Zatorze zostanie udzielona pomoc medyczna. Świadczenia udzielone obywatelom Ukrainy rozliczy Narodowy Fundusz Zdrowia.

pozostałe info: https://zyciezatora.pl/zdrowie/591-pomoc-zdrowotna-dla-obywateli-ukrainy


Lista rzeczy, które można przynosić, potrzebnych darów, dostępna jest na plakacie poniżej.

Loading

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.